ECE0.75WHT - German Bootlace 0.75mm² x 8mm Pin White
Description
Datasheets
Conductor range : 0.75mm²
Entry diameter : 3.6mm
Pin diameter : 1.2mm
Pin length : 8mm
Overall length : 14.3mm
Colour : White
Crimping tool : ECET6
Insulation material : PVC
expressTERM Cord End Terminals.pdf
Associated Products
Crimp Tool Bootlace 0.14-10mm²
ECET6
In Stock
inc VAT
ex VAT
EACH
ECE German Bootlace Terminals Kit
ECE-G-KIT1
In Stock
inc VAT
ex VAT
EACH
Bootlace Ferrules French Colour Coded
From
View Options
Bootlace Ferrules Twin Entry
From
View Options
expressTERM Crimp Tools for Terminals
Product Code
Description
Stock
Price
(Exc. VAT)
Pack Size
ECE0.75WHT
German Bootlace 0.75mm² x 8mm Pin White
100 pieces
Add to Basket
Add
Conductor range : 0.75mm²
Entry diameter : 3.6mm
Pin diameter : 1.2mm
Pin length : 8mm
Overall length : 14.3mm